Ostróda

Zacznijmy przechadzkę po tym urokliwym mieście od nabrzeża Jeziora Drwęckiego – niektórych z pewnością skusi bogata oferta kulinarna i trunkowa zlokalizowanych tam restauracji, barów, knajp i knajpeczek, ale naprawdę warto poszukać i innych atrakcji. Ostróda noclegi

W samym centrum Ostródy – niemal u drzwi ratusza, rozpościera się przepiękny widok na ogromne jezioro – Jezioro Drwęckie (pow. 870 ha, głębokość: maks.- 22,3 m; śr. – 5,7 m, wyspa o pow. 11 ha). noclegi Ostróda

Wprost z ulicy można wejść na drewniane molo i bulwar i podziwiać rozpościerającą się przed naszymi oczami panoramę. Ostróda pokoje do wynajęcia

Molo w Ostródzie ma kształt litery „L”, oraz zwieńczenie w formie ośmiokąta ze stylową altanką.

Pod względem powierzchni ostródzkie molo jest największym tego typu obiektem śródlądowym w Polsce. W sezonie letnim odbywa się tam cała masa różnych imprez. Ostróda domki

5 lipca 2008r. w Ostródzie  odbyło się oficjalne otwarcie najdłuższego w Polsce wyciągu nart wodnych, profesjona- lnego toru kajakowego oraz zrewitalizowanej plaży miejskiej.

Liczący 800m wyciąg nart wodnych, znajdujący się na jeziorze Drwęckim w Ostródzie, stał się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. Konstrukcja składa się z pali umocowanych do dna jeziora. Tor jazdy narciarzy wodnych odbywa się po prostokącie o wymiarach 250 x 150 m (długość toru jazdy 800 m).  Ostróda pensjonaty

Lina torowa rozpięta jest na czterech stalowych słupach, na jednym z nich znajduje się silnik elektryczny wprowadzający w ruch wyciąg z zaczepami dla 7-9 narciarzy wodnych. Przy maszcie z silnikiem znajduje się platforma startowa z pomostem ruchomym służącym do bezpośredniego startu narciarzy.

System silników napędzających wyciąg jest sterowany elektronicznie z brzegu. Jest to bezpieczny i wygodny sposób jazdy na nartach wodnych, dzięki temu, że płynie się po stałej trasie. Łatwiej także przyswoić sobie technikę pływania na nartach wodnych korzystając z wyciągu niż płynąc za motorówką. Z wyciągu jednocześnie może korzystać 7 do 9 osób.

Na brzegu zlokalizowano zaplecze dla narciarzy z przebieralnią, natryskami i wypożyczalnią sprzętu. Cały czas nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągu czuwa instruktor i ratownik. Wyciąg jest czynny w okresie od 1 maja do 30 września każdego roku.
Na Jeziorze Drwęckim powstał także profesjonalny tor kajakowy, na którym można rozgrywać zawody wszystkich kategorii na dystansach 200, 500 i 1000m. Posiada on platformę sędziowską, trybuny i infrastrukturę pomocniczą.

Odtworzono także dawną plażę miejską, która mieszkańcom i turystom służyła jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Zbudowano nowe pomosty, budynki socjalno-techniczne oraz nawieziono świeży piasek.

Na miejscu działa  także wypożyczalnia sprzętu wodnego. W sumie do wykonania konstrukcji wyciągu nart wodnych, toru kajakowego i pomostów zostało wykorzystanych 648 pali, które zamocowano do dna jeziora.

Zamek w Ostródzie – Historia tej budowli liczy sobie przeszło sześcset pięćdziesiąt lat.
Wielokrotnie burzony i palony, swój obecny kształt zawdzięcza odbudowie rozpoczętej w 1974 r, wciąż zresztą jeszcze kontynuowanej – niedawno dziedziniec zamkowy wzbogacił się o drewniane krużganki .
W zamku można zwiedzić przede wszystkim galerię oraz sale wystawowe muzeum.

Znajduje się tu m.in. obraz autorstwa Marie-Nicolasa Ponce-Camusa „Napoleon użycza łask mieszkańcom Ostródy”, list Napoleona oraz medal „Napoleon w Ostródzie”.
Cesarz Napoleon Bonaparte, przebywając tutaj w czasie kampanii 1806-1807 r., rządził z ostródzkiego Zamku Europą!