Pieniny – wymarzone miejsce na górskie wakacje

Pieniny noclegi to często niedoceniany – przez turystów – zakątek Polski. Nie mam pojęcia dlaczego, bo zdecydowanie jest to jedna z najpiękniejszych krain geograficznych Polski, naszpikowana różnego rodzaju atrakcjami turystycznymi. A słowa „Kto nie był noclegi w Pieninach, ten nie był nigdzie i nic nie widział” wydają się być jak najbardziej prawdziwe.

Dla niewtajemniczonych – Pieniny pokoje do wynajęcia to nazwa pasma górskiego, leżącego na granicy Polski i Słowacji, a jednocześnie potoczna nazwa jednego z rejonów turystycznych naszego kraju. Rejonu, który koniecznie należy przynajmniej raz odwiedzić, na przykład podczas pobytu w Zakopanym. Największe atrakcje Pieniny wille leżą w końcu zaledwie 50km na wschód od stolicy polskich Tatr i można je „zaliczyć” w ciągu 2-3 dni. Chociaż warto spędzić tam zdecydowanie więcej czasu.

Tyle tytułem wstępu. Pora przejść do tego, co w Pieniny pensjonaty warto zobaczyć i czego spróbować.

Spływ Dunajcem – atrakcja jedyna w swoim rodzaju

Na czoło wysuwa się oczywiście spływ Dunajcem, czyli coś niepowtarzalnego w skali całego kraju. Ów spływ to nic innego jak „podróż” po rzece Dunajec na drewnianej tratwie, pod opieką flisaków. Brzmi groźnie, ale spływ Dunajcem jest przeznaczony bardziej dla rodzin z dziećmi niż dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń. Niebezpieczeństwa nie ma.

Spływ Dunajcem trwa około 2.5 – 3 godzin, podczas których mamy okazję podziwiać Pieniny w całej okazałości.