Poronin, Szaflary, Ząb

Poronin noclegi organizuje imprezy plenerowe popularne zarówno w kraju jak i zagranicą, i chętnie odwiedzane przez turystów. Są to imprezy takie jak: Poronińskie Lato, Parada Gazdowska – przejazdy kumoterek, skiring, ski-skiring oraz parada zaprzęgów, Święto Bacowskie na Tarasówce, Święto Misia, Miodu i Bartników, Konkurs potraw regionalnych.
Poronin noclegi to wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury. Liczne szlaki piesze i rowerowe, wyznaczone na terenach okalających miejscowość, tworzą doskonałe warunki pod organizację wędrówek i wycieczek. Poronin noclegi zimą przyciąga najwięcej turystów na dobrze przygotowany stok narciarski, idealny dla osób początkujących i posiadających podstawowe umiejętności.

Ząb noclegi to najwyżej położona miejscowość w Polsce (1013 m n.p.m) , u podnóża Tatr, na północnym stoku. Stanowi świetną bazę wypadową w Tatry, szczególnie dla tych turystów, którzy nie lubią zgiełku, ponieważ Ząb noclegi jest zaciszny i niezwykle malowniczy. Zimą Ząb noclegi daje do dyspozycji narciarzom wyciągi narciarskie dla początkujących i średnio zaawansowanych. Przy wyciągach funkcjonuje serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Historia wsi Szaflary noclegi, jednej z bardziej znanych podhalańskich wsi, sięga do XIII wieku, a wśród pamiątek po minionych czasach można znaleźć resztki dworu rodziny Uznańskich – pierwszych właścicieli tutejszych terenów. Szaflary noclegi oferują baseny termalne stanowiące jedną z największych atrakcji Podhala, do której zjeżdżają się turyści z całej Polski. Potwierdzone lecznicze działanie wód termalnych bogatych w takie minerały jak potas, sód, magnez, żelazo, siarkę przyczyniły się do popularności tej formy spędzania wolnego czasu. Do basenów można wybrać się na cały dzień z rodziną, korzystając z niezliczonych atrakcji parku. Szaflary noclegi to również miejsce, gdzie odwiedzić można zameczek czy też słynną drewnianą chałupę Anny Doruli.